תפקיד העורלה

FacebookEmailGoogle+Twitter

לעורלה תפקידים שונים בחיי האדם, ואלה משתנים במשך חייו בהתאם לבגרותו הגופנית. בתחילת חייו העורלה צמודה לעטרת הפין ומאפשרת רק לשתן לעבור דרך קצה הפין החוצה. בשלב זה תפקידה העיקרי הוא לשמור על הפין, ובעיקר על העטרה, מלכלוך הנובע מהפרשות הצואה והשתן.

לרוב אין העורלה נפרדת מהעטרה באופן ספונטני ומתקפלת מעל ראש הפין אלא לקראת גיל שלוש, ובמקרים רבים גם יותר מאוחר, אפילו בגיל ההתבגרות. במשך כל הזמן הזה העורלה המכסה את העטרה של הפין שומרת על העטרה כאיבר פנימי, ועור העטרה נשאר דק, רך ולח. תפקידה העיקרי של העורלה אצל הגבר הבוגר הוא בזמן יחסי מין. בעת הזקפה מכסה עור העורלה את כל הפין, שמתארך פי שניים בערך וגם נעשה עבה יותר. גם לאחר שהיא מכסה את הפין נשארת העורלה כעור רפוי, שחלקו הקדמי מכוסה בשכבה רירית דקה, כמו החלק הפנימי של הלחיים או של העפעפיים. בעת קיום יחסי מין המגע בין הפין לבין דופנות הנרתיק של בת הזוג הוא בעיקר בעורלה. גם השכבה הרירית הדקה, וגם העובדה שעור העורלה רפוי, גורמות לכך שלא נוצר חיכוך בין הפין לדופנות הנרתיק, ובזמן התנועה פנימה והחוצה העורלה היא זו שסופגת את המגע ועוזרת בסיכוך המקום. העורלה עצמה עשירה מאוד בסיבי עצב ובקצות עצבים, והתנועה הזו היא שגורמת לגבר את התענוג העיקרי בעת קיום יחסי מין. גם לאישה התענוג גדול יותר, משום שאין חשיבות כמעט לכמות חומרי הסיכה שהיא מפרישה, וכך התנועה של הגבר בתוכה אינה יוצרת חיכוך אלא הבדלי לחץ בדופנות הנרתיק ולכן החוויה עדינה ומרגשת יותר.

 

     הסרט הוא באנגלית, אורכו 20 דקות. הופק על ידי ארגון Doctors Opposing Circumcision. בסרט     צילומים ואיורים של מבנה העורלה בעובר, בילוד ובמבוגר. הסבר על ההיפרדות ההדרגתית, הדגמה של הפשלת העורלה לאחר היפרדותה, הסבר מאויר על תפקיד העורלה בזמן יחסי מין. הסרט לקראת סופו כולל גם צילום קצר של ניתוח מילה כדי להמחיש מה אובד כתוצאה מכריתת העורלה.

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה תפקיד העורלה.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>