מאיר שלו כותב על ברית מילה

FacebookEmailGoogle+Twitter

מדוע חילונים שומרים דווקא על המצווה הקשה האכזרית והפרימיטיבית מכל המצוות

"ידיעות אחרונות", 10.6.2005

"שני תינוקות נפגעו השבוע במהלך ברית מילה, והדבר שב והעלה את שאלת רישויים של המוהלים והפיקוח עליהם. אבל נשמעו גם תהיות על עצם מיצוות המילה, ובעניין זה אני מבקש להוסיף שלא רק על המילה עצמה אפשר לתהות, אלא על ההתלהבות שאנחנו מגלים בשמירתה.

ואכן – יש כאן תופעה מוזרה בהחלט. איך קורה שיהוים חילונים, חופשיים – ואני כולל את עצמי ביניהם – כאלה שבועלים נידות ואוכלים טריפות ביחד חזקה ובלסת נטויה, ומתנזרים אף ממצוות יפות וחשובות כמו שמירת השבת, שומרים דווקא על המצווה הזאת – הקשה, האכזרית והפרימיטיבית מכל המצוות. דומה שהדבר חורג מסתם קונסנזוס או משיקולי בריאות, אבל לסוד העניין אין לי תשובה. חידה היא ותהי לחידה."

מאיר שלו כותב על ברית מילה

 

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

4 תגובות על מאיר שלו כותב על ברית מילה

  1. מאת Quinn Wilkerson‏:

    קולות מהרחם: עוברית מתעדת תשעה חודשים בספר “ברחם של אמא“ מתארת שני ולן את ההיריון מנקודת מבטו של העובר, או העוברית.

  2. נראה שהממצאים החדשים האלה בעד מסורת עתיקה תומכים במה שאבותינו היהודים טוענים שנים רבות – מילה היא הסוד לחיים בריאים ומבורכים. ברית המילה נערכת לתינוק יהודי כשהוא בן שמונה ימים ומטרתה להוות סימן חזותי לברית עם אלוהים.

  3. מאת Warren Coleman‏:

    TLC – Tender Loving Care מונח שתבע ד"ר פריץ טלבוט מבוסטון, נבדק והוכח לאחר מלחמת העולם השנייה כאלמנט מרפא בקרב ילודים חולים. תינוקות וילדים זקוקים לליטוף, חיבוק ודברי חיבה לביטחונם העצמי ולריפוי ממחלות שבעבר גרמו לתמותה בלתי מוסברת.

  4. מאת מוטי‏:

    הגיע הזמן שהדבר הזה יעבור מהעולם יחד עם סקילה, קורבנות ועוד מנהגים פרימיטיבים