ברית דמים – שני תינוקות שעברו ברית מילה אצל אותו מוהל – אושפזו

FacebookEmailGoogle+Twitter

ידיעות אחרונות, 6.10.2006

מאת ערן נבון

משהו לא עובד בבריתות של המוהל צפניה לוי מזכרון יעקב -  בפעם השניה בתוך שבוע אושפז תינוק שנימול אצלו בשל אובדן דם - ההורים: "הוא עושה הכל נורא מהר" - המוהל: "זו לא רשלנות שלי"

בבית החולים הלל יפה בחדרה אושפז אתמול לפנות בוקר תינוק נוסף שנפגע לאחר ברית מילה שעבר אצל המוהל שערך את הברית לתינוק שכמעט איבד את חייו לפני כמה ימים.

ב"ידיעות אחרונות" נחשף אתמול סיפור התינוק שכפסע היה בינו לבין המוות, אחרי ברית המילה שערך לו בתחילת השבוע המוהל צפניה לוי.

אתמול לפנות בוקר נדהמו לגלות בהלל יפה כי תינוק נוסף שעבר ברית מילה אצל לוי הגיע אף הוא בעקבות איבוד דם.

המשפחות של התינוקות: "המוהל נורא לחוץ בזמן, עושה הכל נורא-נורא מהר".

לוי בתגובה: "זה צירוף מקרים אומלל, אין לזה קשר לעבודת המוהל".

מה קורה בבריתות המילה שעורך המוהל צפניה לוי מזכרון יעקב? אתמול פורסם ב"ידיעות אחרונות" סיפורו הקשה של התינוק שוהם דוידוב משכונת גבעת אולגה בחדרה, שעבר ברית מילה אצל לוי בתחילת השבוע, שעות לפני יום הכיפורים.

מיד לאחר הרית איבד שוהם הקטן דם רב, ואחרי 12 שעות הביאו אותו הוריו להלל יפה במצב קשה מאוד. לדברי מנהל מחלקת הילדים, ד"ר גרשון קרן, שוהם איבד כחצי מכמות הדם בגופו והוא הובא לבית החולים כשהוא מיובש וקר. לדברי ד"ר קרן, ההתערבות הרפואית הדחופה עצרה את הדימום והצילה את חייו.

"אחד התינוקות דימם במשך 12 שעות אחרי הברית, ואיבד כחצי מכמות הדם בגופו"

"שני התינוקות אושפזו מיטה ליד מיטה, והוריהם שוחחו על ניסיונם עם המוהל"

אולם ל"ידיעות אחרונות" נודע כי אתמול לפנות בוקר שוב הגיע לבית החולים פעוט בן שמונה ימים כשהוא מדמם – שעות לאחר שעבר ברית מילה. התברר כי גם הפעוט הזה עבר ברית מילה אצל צפניה לוי.

"במקרה הזה ההורים הגיעו מהר יותר, וכך התינוק שלהם איבד פחות דם", סיפר אתמול ד"ר איאס קאסם, רופא בכיר במחלקת הילדים.

שני התינוקות אושפזו מיטה ליד מיטה, והוריהם לא הפסיקו לדבר ביניהם על ניסיונם המר עם אותו מוהל, המתהדר בכרטיסי הביקור שלו כי הוא מוהל המורשה על ידי ביה"ח הלל יפה – הסמכה שמעולם לא ניתנה לו.

"מישהו חייב לעשות משהו עם העניין הזה", אמרו אתמול הורי התינוקות. "הוא מגיע לברית והוא נורא לחוץ בזמן. הוא עושה הכל נורא מהר, לא מדריך, ומיד אחרי שהוא מסיים לערוך את הברית, פורץ מהתינוק דם רב. אחרי זה אי-אפשר להשיג אותו, וזה פשוט אסון". אגב, המשפחות ציינו שהן הגיעו ללוי לאחר ששמעו מכמה חברים על בריתות מוצלחות וטובות שערך.

צפניה לוי מסר אתמול בתגובה:

"זה צירוף מקרים אומלל. אלה שני המקרים היחידים שקרו לי במהלך כל השנים שאני מוהל. קבעתי הפרש של שעה בין ברית לברית, הם עיכבו אותי, וכך יצא שלא היה לי הרבה זמן. אחרי הפעולה שעשיתי ישבתי עם התינוק כמה דקות וראיתי שהכל בסדר. הם ניסו להשיג אותי בשלוש בבוקר, הטלפון היה על רטט, ומיד כשהתעוררתי בארבע בבוקר ושמעתי על האירוע טסתי להלל יפה והבנתי שגם במקרה הזה לא מדובר ברשלנות של המוהל. אני באמת מאוד מצטער."

 

להלן הכתבה הסרוקה:

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 תגובות על ברית דמים – שני תינוקות שעברו ברית מילה אצל אותו מוהל – אושפזו

 1. מאת יוסי ג'ובאני‏:

  אני רוצה להלל ולשבח את שני האחים המוהלים צפניה לוי מזכרון ואת דורון לוי מצפת שניהם כל אחד בתורו מלו את שני נכדי צפניה בפתח תקווה ודורון בצפת השנים מקצוענים ברמה וביצעו ברית למופת בזהירות ובמהירות ראויה ובשני המילות הם לא בכו והכל עבר בסדר גמור ועל מיומנותם יבואו על הברכה, ואכן שני המקרים האלה הם אכן צירוף אומלל

  • מאת יהונתן בנילוז‏:

   המוהל צפניה לוי מל את שני בני והוא מוהל מיומן מאוד מומחה מהטובים בארץ , בימים האחרונים הוא מל את בני הקטן והאורחים נדהמו מהמהירות של הבית עצמה ,זה חשוב ומראה על מיומנות . התינוק בקושי בכה ,והמוהל התקשר במשך כל יום בוקר וערב לברר שהתינוק רגוע ובסדר .
   רוב האנשים לא יודעים כמה פרטים מסתעפים מכל ברית מילה וכמה סבל חוסר אסטתיקה יכולים להגרם לתינוק על ידי מוהל לא מיקצועי . וצפניה לוי יודע מבין את כל הענינים האלה בצורה מקצועית להפליא . כאחד שמכיר אותו כמה שנים אני ממליץ בחום זה אכן נראה כמו צירוף מקרים אומלל .
   ודרך אגב , בסיום שתי הבריתות שעשה אצלנו , הוא נתן הנחיה מפורשת שאם יהיה דימום או תינוק בוכה בהסטריה מיד להתקשר אליו . איזה הורה רואה כל כך הרבה דם יורד לתינוק ולא מתקשר לרופא ????

 2. מאת כפיר עובד‏:

  בשנת 2011 ערכתי ברית מילה לבני נדב .
  המוהל היה כמובן צפניה הלוי, לכל ההורים המתלבטים איזה מוהל לבחור ?
  הנני חייב לציין כי מדובר במוהל מקצועי מאוד , פשוט אומן , אדם צנוע ונעים
  הברית עברה בצורה מדהימה .יתרה מכך נכחתי במספר בריתות נוספות שגם שם
  צפניה היה המוהל ולא הפסקתי לשמוע שבחים על מקצעיות והענווה של המוהל.
  לא נשאר לי אלא להמליץ בחום רב על אדם מדהים ,ומוהל מקצועי.