מניעת כאב במהלך ברית מילה

FacebookEmailGoogle+Twitter

מאת ד"ר גדעון קרפלוס
להלן יובא ציטוט מתוך מאמרו של ד"ר גדעון קרפלוס, "ברית המילה בין האמת הדודות והמיתוס", שפורסם באתר "מכון הטקסים החילוני".

"מניעת כאב
ברית המילה מאוד כואב לתינוק. מחקרים רבים הבהירו נקודה זו. רק שרלטנים יאמרו כי הברית שהם מבצעים ללא אלחוש 'לא כואב'. טיפת היין על לשונו של התינוק לאחר החיתוך אינה תחליף למניעת כאב. מה שידוע לנו מהמחקרים הינו שהכאב לעיתים כה קשה עד שהתינוק אינו בוכה וצורח אלא מתכנס לתוך עצמו ונעשה הלום כאב. המחקרים בדקו פרמטרים רבים של כאב ונעשו על אוכלוסיות גדולות. המלצות ארגוני הבריאות חד משמעיים. אין לבצע פעולה זו ללא מניעת כאב.

שיטות שונות נבדקו למניעת כאב מילה. ראשית חשוב מאוד שהתינוק יהיה שבע ויאכל סמוך לברית. לתינוק שבע כואב פחות. רצוי שהאווירה תהיה שקטה ושהסנדק יחזיק את התינוק ברוגע וללא מתח או הפעלת כוח. אך אמצעים אלו חשובים ככל שיהיו אינם מחליפים הרדמה מקומית. משחת האלחוש "אמלה" טובה יותר מכלום אבל פחות טובה מאלחוש מקומי בזריקה. המשחה אינה חודרת לעומק הרקמות וזמן השפעתה קצר יחסית. המשחה נספגת למחזור הדם ועלולה לגרום לתופעות לוואי רבות. אין להשתמש במשחה על פצעים פתוחים ולכן היא אסורה לשימוש לאחר הברית. יתרון הזרקת ההרדמה המקומית המותאמת לתינוקות הינה בטיחות גבוהה יעילות ואלחוש לזמן ארוך. הדקירה אינה נעשית באיבר המין אלא לידו ומשתמשים במחט דקיקה שהתינוק כמעט אינו מרגיש. לאחר כארבע עד שש שעות השפעת האלחוש עוברת. הרגישות הינה מזערית ובמידת הצורך ניתן לעזור לתינוק עם סירופ אקמול. חשוב לא פחות הוא שהפעולה שנעשית באלחוש מאפשרת לשמור על התינוק ולבצע את הפעולה ללא לחץ ובביטחון מרבי לתינוק. הברית אינה תחרות ריצה אלא פעולה כירורגית מסוכנת אשר עלולה לפגוע, במידה ואינה נעשית ביסודיות ובהקפדה."

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>