מחאה נגד משלחת התעמולה של ח"כ נחמן שי – פנייה אל חברי כנסת ישראל

FacebookEmailGoogle+Twitter

חברי הכנסת שלום רב,

הנדון – ברית מילה – בושה לאומית

אני כותב לכם כי אני חש בושה וכעס.

משלחת מטעם הכנסת בראשות נחמן שי נוסעת לשטרסבורג שבצרפת לדיון של מועצת אירופה כדי להגן על זכותם של יהודים לחתוך חלקים מאברי מין של תינוקות. משלחת הכנסת הזו לא מייצגת אותי ואלפים כמוני בישראל שעומדים בתוקף על כך שלתינוקות יש זכות יסוד לגדול עם איבר מין שלם ולהיות מוגנים מטקס שפוגע בשלמות גופם, שגורם כאב ומעמיד אותם בסיכון.

אני יהודי ואני ישראלי ואני רואה בברית מילה כתם של בושה על היהדות ועל ישראל.

לקראת הדיון טרח ח"כ שי להכין בשם הכנסת ובמימון הכנסת סרט תעמולה המציג תמונה שקרית כאילו אין בברית מילה סיכון. אני קורא לכם לשאול את חבר הכנסת ניסים זאב על הסיכון של ברית מילה – יש לו ניסיון אישי עם זה. ח"כ ניסים זאב היה מוהל, ופעם אחת לאחר שחתך את עורלת התינוק ניסה לעצור את הדימום בחבישה, אלא שהתחבושת שחבש בה את איבר המין היתה הדוקה מדי. התחבושת ההדוקה גרמה לנמק וכתוצאה מכך שני שלישים מהפין של התינוק נשרו. הורי הילד תבעו את ח"כ ניסים. בית המשפט המחוזי פסק שח"כ ניסים ישלם פיצוי של 500,000 ש"ח. ניסים ערער לבית המשפט העליון, ובית המשפט העליון לא רק דחה את ערעורו אלא הגדיל את סכום הפיצוי והעמידו על 800,000 ש"ח. המקרה של ח"כ זאב הוא לחלוטין לא מקרה יחיד. הנה כמה דוגמאות מהשנים האחרונות לנזקים וסיבוכים של ברית מילה:

זו רשימה חלקית וקטנה!

עוד ממשיך נחמן שי להציג בסרט התעמולה שהפיק בשם ובמימון הכנסת את הטענה כאילו אין בכריתת חלק מאיבר המין של התינוק שום נזק. אולי ח"כ שי בלהיטותו להגן על חיתוך חלקים מאברי מין של תינוקות פיספס את הפיסקה הבאה שכתב הרמב"ם במורה נבוכים:

"אין המצוה הזאת באה להשלים חסר במבנה-שמבריאה, אלא להשלים חסר בבריות. הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה המכוונת. לא נפגם במילה דבר מן המעשים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש. אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק. החכמים ז"ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש. זאת, לדעתי, הסיבה החשובה ביותר למילה." 

אני כשנתקלתי לראשונה בציטוט הזה הייתי מזועזע, שכן גיליתי שהיהדות בלי כחל וסרק שמה לה למטרה לשלוט במיניות על ידי כריתת חלק מאיבר המין של התינוק. זה בדיוק הטעם שעומד מאחורי מילת נשים וכל כך מקומם אותנו. נחרדתי לגלות שגם היהדות, התרבות שאליה אני שייך, מעוללת את זה לתינוקות מתוך הרצון לפגוע בהנאה ממין. אני חש בושה וכעס שזה חלק מלהיות יהודי, מלהיות ישראלי, ושכנסת ישראל מפיקה ומממנת סרט תעמולה כדי להגן על הפגיעה המבישה הזו בתינוקות חסרי ישע.

אני מזמין את ח"כ שי ללמוד על האנטומיה של העורלה ותפקידיה לפני שהוא הולך להצהיר בפני העולם שכריתת חלק מאיבר המין של התינוק לא גורמת נזק. העורלה היא החלק הכי רגיש למגע מיני באיבר המין, זה איזור החישה העיקרי באיבר המין. ובכלל, להגיד על כריתת רקמה בריאה מהגוף שהיא לא בבחינת נזק גופני?? כריתת רקמה מעוצבבת עשירה בכלי דם היא לא נזק גופני??

הפרוצדורה של כריתת חלק מאיבר המין של התינוק מבוצעת עד עצם היום הזה על ידי מוהלים על פי ההנחיות המדוקדקות הבאות של פוסקי ההלכה:

 1. … מותח המוהל העור באצבעותיו למעלה מהבשר, כדי שלא יחתוך בהבשר. וטוב לזה להקשות האבר מעט, דעל ידי זה יהיה המיתוח יפה. וחותכו את כל העור כמו שכתבתי, ולא כמו שיש שחותכין רק מעט בראשו, אלא צריך לחתוך כל העור שעד העטרה.

 2. ואחר שנגמר החיתוך יעשה הפריעה. והיינו שיש עוד על הבשר קרום רך למטה מהעור שנחתך, ותוחב צפורניו בין הקרום להבשר, וקורעו לכאן ולכאן עד שיתראה בשר העטרה. כללו של דבר: החיתוך הוא שתתגלה כל העטרה, והוא מקום סיום הבשר, והתחלת הגיד יתגלה ויצא מעורו העב. והפריעה מגלה כל הבשר שעד העטרה, ויוצא מקרומו הרך המודבק להבשר.

 3. אחר הפריעה יעשה המציצה. … שמוצץ המילה בפיו כדי שיצא הדם מקומות הרחוקין, כדי שלא יבוא לידי סכנה. ומוצצין יפה יפה עד שיפסק הדם. ודע שיש בזמנינו שאומרים שיותר טוב לעשות המציצה לא בפה, אלא באיזה ספוג שמספג את הדם. ולא נאבה להם ולא נשמע להם, ורבותינו חכמי הש"ס היו בקיאים ומחוכמים יותר מהם.

(הציטוטים הם מתוך "ערוך השולחן", הלכות מילה)

בושה! על זה הכנסת מגינה? על חיתוך עור מאיבר מין של תינוק? על קריעה בציפורניים של רקמה מאיבר המין? על מציצת הדם מאיבר המין?

שיהיה ברור: כך מבוצעת ברית מילה עד עצם היום הזה על ידי מוהלים, שלא סרו כמלוא הנימה מהנחיות פוסקי ההלכה. במסגרת הדיון בשטרסבורג אליו נוסעת משלחת התעמולה בראשותו של ח"כ שי יוצג גם סרטו של ויקטור שיינפלד It's a boy – אפשר לראות שם בסרט את תהליך המילה ואת הנזק הסיבוך והכאב. אפשר גם פשוט לפתוח Youtube ולראות שלל סרטונים שמעלים אנשים על ברית המילה של ילדיהם – קבל עם ועולם המוהל מתעסק בידיו ובציפורניו באיבר המין של התינוק, חותך וקורע ותולש ומוצץ את הדם. כך זה מבוצע עד היום ועל זה הכנסת מגינה? בושה!

אפשר ללחוץ כאן ולראות לקט שערכתי מסרטונים שמפורסמים ב-Youtube תחת הכותרת: ולס להגנת הצורח.

כל מנהלי בתי החולים והמכובדים שמופיעים בסרט התעמולה של ח"כ שי ויצאו להגן על הבושה הזו של כריתת חלקים מאברי מין של תינוקות לא יצליחו להעלים את הזוועה של עולל צורח, מנפנף בחוסר אונים בידיו, בשעה שגבר אחד מרסן את רגליו הזעירות וגבר אחר חותך חלק מאיבר מינו. חוכמה קטנה מאוד היא להגן על משהו שכה טמוע בתרבות שלך. גם במצרים רופאים מגנים על חיתוך חלקים מאברי מין של תינוקות. צריך להקשיב לרופאים ולנציגי זכויות ילדים שבאים מתרבות שאינה מקבלת לעולם את ילדיה בחיתוך חלקים מאברי המין שלהם.

ארגוני זכויות הילד ומומחים לרפואת ילדים במדינות סקנדינביה הוציאו הצהרה משותפת שקובעת כך: "ברית מילה היא הפרה של עקרונות יסוד אתיים ומנוגדת לאמנת זכויות הילד".

אגודת הרופאים המלכותית ההולנדית הוציאה הצהרה שקובעת כך: "אין ראיות משכנעות לכך שהמילה מועילה או נחוצה מבחינת מניעתית ומבחינת היגיינה. חלקית לאור הסיבוכים שעלולים לקרות במהלך המילה או לאחריה, היא אינה מוצדקת למעט אם קיימת סיבה רפואית או טיפולית. ברית מילה מנוגדת לזכותו של הילד לאוטונומיה ולשלמות הגוף ויש סיבות טובות לאסור אותה משפטית."

אני קורא לכם להשמיע את קולכם נגד חיתוך חלקים מאברי מין של תינוקות ונגד התעמולה של ח"כ נחמן שי, שפועל כדובר של הכנסת ושל עם ישראל בעניין זה.

ח"כ נחמן שי לא מייצג אותי ולא מייצג אלפים כמוני שלא עשו ברית מילה לילדיהם ומבקשים לראות את התרבות שלנו מנקה מעליה את הכתם המביש הזה של חיתוך חלקים מאברי מין של תינוקות.

אשמח לשמוע את קולכם.

בתודה ובברכה,
ערן שדה
גונן על הילד
www.gonnen.org

 

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 תגובות על מחאה נגד משלחת התעמולה של ח"כ נחמן שי – פנייה אל חברי כנסת ישראל

 1. מאת אדי שור‏:

  שהבטלנים יסעו. יש לך מייל של ההיו"ר של הועדה שלפניה אמורים להופיע הבטלנים? שלח לי ואפנה אליהם. גם תפיץ כך שגם אחרים יוכלו לפנות. בהצלחה!

 2. מאת איריס מירב‏:

  ציטוט מדברי המוהל אבי זרקי: מתוך קיר הפייסבוק מיום 3.10.2013
  … " מה רוצים ממועצת אירופה שהחליטה לאסור קיום ברית מילה ? לדעתי הם צודקים באלף אחוז, זוהי פגיעה בשלמות גופו של תינוק חסר ישע שלא שאלו אותו אם הוא מעוניין בכריתת חלק מגופו אם לאו.
  מנקודת המבט הגויית, ואפילו האנושית אני יכול להבין את החלטת המועצה המנסה לגונן על תינוקות בני שבוע.
  גם הרמב"ם שהיה חכם עצום בתורה ורופא דגול קבע שהמילה נועדה "להחליש" את איבר המין של הזכר ולהפוך אותנו לפחות שטופי זימה.
  כמוהל מומחה למעלה מעשרים וחמש שנה, כראש מכון "מדרש הלכה" בבני ברק המלמד ומסמיך מוהלים וחוקר את המקצוע על היבטיו ההלכתיים, היסטוריים, רפואיים ומשפטיים, אני יכול לומר בוודאות כי לעורלה יש תפקיד חשוב בהנאה המינית של שני בני הזוג. תפקידה של הערלה לשמור על ראש האיבר, לשמר את הרגישות וההרגשה של העטרה לכל מגע וברגע שכורתים אותה האיבר נעשה "גס, מחוספס וסובל מ"התקרנות".
  למה הדבר דומה ? לכף רגל של אדם רגיל המשתמש בגרביים ונעלים לבין כף רגל של אדם ההולך יחף על האספלט החם.. אם נשווה את כפות הרגל, נראה שבעוד שכף רגלו של היחף נעשתה קשה ומגושמת בגלל המגע הישיר עם האדמה, כף רגלו של השני נשארה חלקה ועדינה. פחות או יותר זהו ההבדל בין הערל לנימול. בעוד הערל "זוכה" לכיסוי איברו בדמות עור עדין הסך את עצמו בהפרשה שמנונית ומשאירו עדין, חלק ורגיש למגע, הופך הנימול במרוצת הזמן לבעל איבר מחוספס, מצולק וחסר תחושה.
  חוץ מזה, הביטו בפניו של העולל המתייסר, הוא נעקד כמו שה, בוכה, צורח, כואב ודואב, מדמם, נקשר, נחבש, מוצצים את דמו, שורף לו, איבר המין שלו מתנפח, בשביל מה ? הלא אלוהים ברא אותנו שלמים ? אם רצה שנהיה מושלמים היינו נולדים ללא העורלה, לא ? ובכלל מה ההבדל ביננו לבין אלה המלים את בנותיהם, לכאורה, האם זה לא פגאני ? אולי כל הציווי של המילה הוא על דרך ההמשלה, כמו "ומלתם את עורלת לבבכם" ? וכי יעלה על דעתו של מאן דהוא לפתוח לתינוק את בית החזה ולחתוך את קצה לבבו.
  אז לא חבל ? למה לחתוך ? שלא יחתכו, שיישארו כמות שהם ובא לציון גואל ..אני דווקא בעד ההחלטה הזו "………. דברים דומים אמר הרמב"ם, שהיה רופא דגול במקצועו בספרו: "מורה נבוכים": … "אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ולהחליש את האיבר הזה כדי שימעיט לעשות זאת ויתאפק ככל יכולתו…ההחלשה הגופנית הנגרמת לאיבר זה היא המטרה המכוונת…לא בטלה בגלל המילה הולדת הצאצאים אבל מתמעטת בעטייה סערת הרגשות והתאווה היתרה על הדרוש…
  אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעיתים קרובות ממעיטה את ההנאה… מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו הוא נחלש בלי ספק"

 3. מאת איריס מירב‏:

  השחתת הפין בניתוח החובבני של ברית המילה הוא מנהג ברברי מטורף שמאפיין את הערבים המוסלמים, הבדואים ושבטים פרימיטיביים ביבשת השחורה. מנהג זה נועד לדכא את תשוקתו המינית של הגבר, כדי שלא ישחית זרע לבטלה, דהיינו, שלא יאונן,כמצוות החרדים ההזויה. העורלה אינה סרח עור מיותר אלא מנגנון תנועתי מופלא, שנע למעלה ולמטה בעת הזיקפה, כמו בוכנה. תנועות אלה מענגות את הגבר ומסייעות לאישה להינות ממשגל נטול כאבים וצריבות. העורלה מכילה אלפי קצות עצבים שנועדו לענג את הגבר בעת המגע המיני/האוננות, כשם שהדגדגן מענג את האישה גם בלא חדירה. כריתת העורלה = כריתת הדגדגן. גברים שכרתו את העורלה בגיל מבוגר מעידים על ירידה חדה בתיפקוד המיני ובסערת הרגשות. כשיש ערלה, האישה אינה חשה בכאבים כאשר הפין גדול וקשיח. כמו כן כאשר הפין קטן, התנועות המופלאות של העורלה מאפילות על הגודל. במקרא נכתב: "ומלתם את עורלת לבבכם", דהיינו, יש להסיר את הרוע מהלב ולא רקמה בריאה מגופו של תינוק חסר ישע, ללא הסכמתו. לא בכדי מצוות המילה כלל אינה מופיעה בעשרת הדברות.

 4. מאת איריס מירב‏:

  ….הממונה על רפואת ילדים בלשכת הבריאות המחוזית בירושלים ד"ר זאב צנטנר, קובע כי הזרקת חומרי הרדמה לתינוק בן שמונה ימים עלולה לסכן את בריאותו. הזרקת חומר להרדמה מקומית לתוך עצב הפין או סביב טבעת הפין לפני ברית המילה עשויה להביא לתופעות לוואי חמורות. כגון: אי ספיקת לב, תגובה אלרגית חריפה, הפרעה להולכה בלב, ירידה תלולה ואו פתאומית בלחץ הדם. (מתוך האתר של המוהל אבי זרקי: "לכל מי שחושב שברית מילה אצל רופא עדיפה , עקב ביצוע ההרדמה המקומית)

 5. מאת אדי שור‏:

  לח"כ דר' נחמן שי שלום רב,
  פניתי אליך בעבר הלא רחוק בעניין תמיכתך בברית מילה, אך בחרת שלא להגיב.
  לא נורא! למען ההגינות והיושר, אני שולח לעיונך את פנייתי למועצת אירופה שבין כתליה אתה מתכוון להגן על הרעיון שלך, שלדעתי, הוא רעיון העיוועים.
  The member of Israeli Parliament, Dr. Nachman Shay, planning to come & to protect circumcision. As a Jew & Israeli, I do like to declarel you loudly & clear: " This Gentlemen does not represent me!" I am strongly against this barbarian act! Jew – is in heart, but not in the penis! I did not "cut" my son. To be honest, I have made my mind to send a copy of this petition to Dr. Shay to his page in facebook.
  תודה.
  אדי שור.

 6. מאת ליאון אלקיס‏:

  משלחת אינטרסנטים, תתביישו לכם, עוד נחשוף את השקרים שאתם עומדים להפיץ באירופה, השקרים האלה לא יעמדו לכם כי הציבורים לא מטומטמים, היום יותר מתמיד יש נגישות למידע אמיתי שיפריך את כל הטענות המטומטמות בעד ניתוח בזוי וארכאי פרימיטיבי ואכזרי מיותר ונפשע, עוד יחוקקו חוקים בעתיד נגד הפשעים המבוצעים בילדים שאין בכוחם להתנגד, זהוא פשע מובהק נגד האנושות ונגד זכויות אדם. תתביישו לכם אנשי המערות.

 7. מאת זהר פלד‏:

  מסכים עם כל מילה.

 8. מאת איריס מירב‏:

  המוהל אבי זרקי אמר: אם זו לא הייתה מצווה, זה היה מעשה ברברי ופגאני קשה להבנה"… https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1421741304736739&set=a.1395510394026497.1073741827.1395477940696409&type=1&theater