עירית לינור על ברית מילה: פעולה אלימה בפעוטות חסרי ישע

FacebookEmailGoogle+Twitter

ב-22 באוגוסט 2012, בתוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל אמרה עירית לינור את הדברים הבאים על ברית מילה בעקבות הגשת התלונה בגרמניה נגד מוהל שביצע ברית מילה:

"יש עכשיו יחסי עבודה מאוד יפים בין הקהילה המוסלמית לקהילה היהודית בגרמניה, כי באמת הן שתיהן מאוחדות ברצון הדתי להשחית את אבריהם של ילדים רכים כתוצאה מפולחן דתי.
[הוצאת המילה מחוץ לחוק] היא לא נגד העם היהודי. העם היהודי פה הוא נגד ילדים. [ברית מילה] זו פעולה אלימה בפעוטות חסרי ישע בתור חלק מפולחן דתי. ומה שהולך לקרות באירופה ובעולם, המילה הולכת לעבור מן העולם, ותצטרכו למצוא לכם דרך אחרת לבטא את הטקס הזה, חוץ מאשר לקחת ילד, עולל בן שמונה ימים, ולחתוך אותו. זה יקרה. זה צריך לקרות.
אלה שהם בעד ברית מילה, שיעשו את זה בעצמם. בהיות בן אדם בגיר, הוא יכול לעשות לעצמו חורים באוזניים, קעקוע של נמר על כל הגוף, ויכול להחליט אם הוא רוצה באמת לבוא בברית הקלאסית, בבריתו של אברהם אבינו, או של ישמעאל בן דודנו, יעשו את זה כבגירים. אני לא אומרת. בן אדם יכול לבטא את רגשותיו הדתיים גם בדרך הזו. אבל אתה לא עושה את זה לתינוקות בני שמונה ימים, כי זה התאכזרות לילדים, לא יעזור, אתה יכול להביא לי פה את כל הדת ואת הפולחן, אנחנו יודעים מה זה. זה שאתה עוטף משהו באצטלה דתית זה לא [הופך את זה לבסדר]."

דף התוכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל – הדברים נאמרו בתוכנית ששודרה בתאריך 22.8.2012 (דקה 25:20)

 

FacebookEmailGoogle+Twitter
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כללי.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

Or

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

תגובה אחת על עירית לינור על ברית מילה: פעולה אלימה בפעוטות חסרי ישע

  1. מאת מיכאל‏:

    אין על עירית חכמה והבנה נכונה של הדברים זה בדיוק היא ובנוסף גם יודעת להגיד אותם בצורה הכי ברורה כל מילה אמת .
    אני אומר זה אכן רק עניין של זמן זה חייב לעבור מן העולם אצל המוסלמים קשה לי להאמין שזה יקרה בקרוב , הם בינתיים הולכים רברס. כולי תקוה שמנהיגי מדינת ישראל יתעשתו ויוציאו מחוץ לחוק את המנהג המתועב.
    דתיים וחרדים הרי חיים לפי דפוס שקובעת להם התורה והשחתת איבר המין הזכרי זה חלק מהדפוס , צריך יהיה להשקיע בזה המון חינוך , אני בטוח שגם אצל החרדים לא כולם אוהבים את השחתת האיבר אבל שם זה שלטון הכוח אין מי שאומר בגלוי את מה שהוא חושב בעניינים כאלה .